Proč trávník?V dnešní dobře je přímo nedílnou součástí naší zahrádky. Zelený, vyhnojený, nebo naopak plný květů, ekologický a dokonce jedlý. Dosáhněte to ekologicky a použijte ekologický substrát.

Proč trávník?

Věděli jste, že touha lidí mít trávník sahá do dávné minulosti? První trávníky byly spásány domácími zvířaty, jelikož první sekačka byla vynalezena v roce 1830. Do té doby bylo možné vidět, jak kolem panských domů trávu spásají ovce. Dnes se trávníky sekají sekačkami a na zvelebení používá Ekočlovek ekologický substrát.

Pěkná pastvina byla známkou bohatství a luxusu. Zažité je to dodnes i když dnes jsou symboly bohatství spíše drahé auta a luxusní vily.

Trávníkový boom

Trávníky zažili obrovskou slávu ve dvacátém století, kdy nastala obrovská produkce osiv, hnojiv, pesticidů a herbicidů. Zajímavostí je, že v roce 1990 lidé v USA utratili 25 miliárd dolarů za péči o trávníky. Pro Ekočloveka je velmi negativní zprávou, že za umělé pesticidy se zaplatilo téměř 5,25 miliardy. Téměř nepředstavitelné množství peněz.

Proč být chemičtí, když můžeme být ekologičtí?

Proč bychom nadále lili do vlastní zahrádky chemikálie, když trávník můžeme podpořit i přirozenou cestou? Pro vás, kteří se kocháte pohledem na čerstvě posekaný zelený trávník máme ekologickou volbu. Díky našemu e-shopu můžete svému trávníku koupit ekologickou zkrášlující kúru. Ekologický substrát. Pojďte do toho s námi!

button to buy product Symbiom Turfcomp

Jedním z produktů jeSymbiom Turfcomp: přírodní travní kondicionér, který umožňuje dlouhodobou ochranu trávníků a půdy při zachování nízkých nákladů. Obsahuje absorpční granule, které zadržují vodu v trávníku a zabraňují tak jeho vysychání

Bactofil A pro trávníky: Půdu ošetří a připraví na výsev trávníku nebo prostě ošetří už zapestovaný trávník.

 

Jíst či nejíst?

To je otázka za milion. Téměř na 99,9% jsme si jisti, že jste si na ni odpověděli slovem jíst. A co tedy uděláme v případě, že jste si zvolili variantu jedení?

No přece tou správnou volbou je jedlý trávník. A proč právě jedlý? Protože tento druh trávníku tzv. ekotrávnik obsahuje obrovské množství léčivých a zejména výživných rostlinek. Je pravda, že na jejich chuť si možná budete zpočátku zvykat, ale nakrájené v salátu se zahrají na koření velmi rady. Samozřejmě stále platí, že konzumujeme pouze rostliny, které známe.

Rostliny vhodné pro jedlý trávník

Jste zvědaví, které druhy vám nesmí v jídlem trávníku chybět? Tak pojďme na to.

Řebříček obecný (Achillea Millefolium) má vynikající vztah s trávníkem a po posečení slouží jako kvalitní kompost. Jeho mladé listy jsou výbornou ingrediencí do salátu. Dokonce je schopen snížit krevní tlak.

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris) z jejích listů si můžeme uvařit čaj. Zajímavostí je, že v lidovém léčitelství má přezdívku ženský plášť.

Sedmikráska obecná (Bellis perennis) její sušené květy se přidávají do čajových směsí.

Čekanka obecná (Cichorium intybus) snáší pravidelné sekání, ale ne na velmi krátkou výšku.

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale) znervózňuje velmi mnoho lidí. Avšak možná ani netušíte jaká může být nápomocná. Svým dlouhým kořenem čerpá z hloubky živiny a přispívá s nimi okolnímu prostředí.

Na závěr, nekolik rad pro váš  ekologický jedlý trávník

  • Rostliny vám rostou samy od sebe, neničte je.
  • Můžeme je jíst.
  • Plevel někdy není tak špatný, jak ho máme my zakořeněný v představách.
  • Pěkný voňavý květ dokáže obměkčit vaše srdce více než pláně a pláně zelené prohnojené trávy.