Proč aplikovat dravého roztoče Typhlodromus pyri -Mikulovský kmen? Protože dravý roztoč Typhlodromus pyri je účinný vůči sviluškám, vlnovníkovcům a hálčivcům v ovocných sadech a vinicích.

Svěřte starost s roztoči na ovocných stromech a révě odborníkovi

Tento malý odborník se jmenuje Typhlodromus pyri a je to dravý roztoč o velikosti asi 0,6 mm. Má vysokou bioregulační schopnost a vrozený „model“ péče o kořist, takže působí dlouhodobě. Výzkum dravých roztočů Typhlodromus pyri začal již v bývalém Československu.

Draví roztoči napadají svilušky chmelové, svilušky ovocné a hálčivce révového, který mimochodem způsobuje kadeřavost broskví a vlnovníka révového, který způsobuje plstnatění listů. Napadají i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Jedna samička vysaje za den asi 8 dospělých roztočů nebo až 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy. Při kontrole ve vinicích se doporučuje výskyt jednoho dravého roztoče na jeden list.

Živí se také pylem květů a sporami různých hub, včetně padlí, ale dokáže i dlouhodobě hladovět.

V zimním období přezimuje dospělá samička v úkrytech a při teplotě nad 10 ° C opouští úkryt a začíná hledat potravu. V průběhu léta se vyvine několik generací. Dospělce jsou aktivní až do října, což je výhoda, protože sviluška chmelová je aktivní hlavně při vysokých teplotách.

Typhlodromus pyri -Mikulovský kmen má již nezastupitelné místo v ekologických sadech a vinicích po celé střední Evropě. Aplikuje se jen jednou, protože dokáže úspěšně zimovat v našich podmínkách a dále se rozmnožovat na stromě, kde byl aplikován.

Roztoči se dodávají v plstěných pásech a přidělávají se na ovocné stromy, keře a také na révu. Na ovocné stromy používejte 1 až 3 proužky, podle velikosti stromu.

Proč Typhlodromus Pyri?

  • Ve vinicích a při malých keřech se aplikuje jeden pásek na každý třetí keř.
    Typhlodromus pyri

    Typhlodromus pyri – balík plsti – 50 ks

  • Neustále probíhají výzkumy jeho odolnosti vůči jednotlivým postřikům a je nepostradatelný při práci v ekologických sadech a vinicích.
  • Nesmí chybět na žádném ovocném stromě nebo keři.
  • Zvýšení výnosu až o 30%.
  • Ušetřené peníze za ochranu.
  • Snížení zátěže na životní prostředí. Jednoduché připevnění pásku.
  • Nezastupitelný pomocník ve vinicích a ovocných sadech.